Mokydamiesi lietuvių kalbos keliaujame ir pažįstame Lietuvą

2021-06-07

Užsienio piliečių, gyvenančių ir dirbančių Lietuvoje, integracija yra Šiaulių miesto savivaldybės prioritetas, todėl jau antrus metus mūsų mokykloje įsteigta išlyginamoji lietuvių kalbos klasė renka vis daugiau mokinių. Statistikos departamento duomenimis imigrantų Šiauliuose nuolat daugėja. 2020 m. Šiaulių apskrityje gyvenamąją vietą deklaravo 5667 imigrantai,  Šiaulių mieste – 3819. Laikinojo apgyvendinimo paslaugomis praėjusiais metais Šiauliuose naudojosi net 24900 Ukrainos piliečių. Tikėtina, jog didžioji dalis jų atvyko į mūsų miestą spręsti įsidarbinimo klausimus, planuoja atvykti čia dirbti ir atsivežti savo šeimas. Nenuostabu, jog ir didžioji išlyginamosios klasės mokinių dalis yra Ukrainos piliečiai. Mokykla aktyviai bendradarbiauja su ukrainiečių bendruomenės Šiauliuose asociacija ,,Karpatki“.

Siekiant sklandžios imigrantų integracijos mūsų šalyje pamokose  ugdomos ne tik lingvistinės, bet ir kultūrinės kompetencijos. Mokantis lietuvių kalbos susipažįstama su Lietuvos istorija, geografija. Geriausias mokymosi būdas tuomet tampa ne tik virtualios, bet ir gyvos kelionės po šalį. Taigi baigiantis mokslo metams mes su užsieniečiais daug keliavome po Lietuvą ir gyvai susipažinome su didžiaisiais Lietuvos miestais –  Vilniumi ir Kaunu, aplankėme žymiąsias pilis – Trakų, Gedimino, Kauno, Raudonės, Panemunės, klausėmės legendų, kopėme į šlovingą Lietuvos praeitį menančius piliakalnius – Seredžiaus (Palemono kapo), Veliuonos (Gedimino kapo, Ramybės), aplankėme Raudondvario Tiškevičių rūmus, Vilkijos miestelį, Tytuvėnus, Šiluvą. Kelionėms buvo iš anksto rengiamasi pamokose: susipažinta su Gediminaičių dinastijos istorija, perskaitytos Vilniaus įkūrimo, Kęstučio ir Birutės, Žygimanto ir Barboros meilės istorijos legendos, išmoktas Maironio eilėraštis „Trakų pilis“, papasakota apie karaimų atvykimą į Lietuvą ir tapsmą organiška mūsų kultūros dalimi.

Kelionėse užsieniečiai įgijo daug Lietuvos istorijos, architektūros žinių, giliau susipažino su religija (aplankyta Šiluvos šventovė, Tytuvėnų vienuolynas, Kristaus laiptų koplyčia, Kauno Soboras, Kauno šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika, Vilniaus katedra, šv. Onos bažnyčia, Aušros vartų koplyčia), istorija, geriau pažino lietuvių nacionalinį charakterį, turėjo galimybių bendrauti lietuvių kalba įvairiose situacijoje, neformalioje aplinkoje, taigi  pagilino lietuvių kalbos žinias, praplėtė žodyną.

Veronika Bekerienė,
lietuvių kalbos mokytoja metodininkė