Pasidalykime savanoriavimo patirtimi

2020-12-11

Savanorystė gali būti įgyvendinama visada ir visur! Kadangi karantino metu galimybės savanoriauti ribotos, mokyklos bendruomenės narius kvietėme dalyvauti akcijoje „Savanorystė iš namų“ – dalytis savo patirtimi ir išgyvenimais, patirtais savanoriaujant artimoje aplinkoje. Juk tada motyvuoji pats save ir pirmyn veda paties išsikeltas tikslas. Pagrindinis šios akcijos tikslas – priminti, kad net mažiausias savanoriškas darbas kažkam yra didžiausias džiaugsmas. Dalydamiesi gerąja patirtimi, skatiname jungtis prie savanorių rato.

Toks ir buvo Lauros Petkauskienės, III b gimn. klasės mokinės, gerasis darbas, prasidėjęs užduotimi, o baigęsis nenutrūkstamu bendravimu ir įkvėpimu kitiems darbams.

„Prieš kokius ketverius metus, pavasarį, dalyvavau savęs pažinimo projekte „Efektyvumo akademija“. Buvo duota užduotis padaryti kažką gera, nueiti ten, kur žmonėms trūksta bendravimo – į vaikų namus, nakvynės namus, senelių namus. Aš pasirinkau senelių namus, naujai įsikūrusius Rėkyvoje. Buvo įdomu sužinoti, kaip jie gyvena, kaip jaučiasi ir, žinoma, pradžiuginti bent menka dovanėle ir pabendravimu. Susižavėjau šiltu darbuotojų priėmimu ir bendravimu: viską aprodė, supažindino su pensiono gyventojais. Labai džiaugiuosi, padariusi pirmą žingsnį. Buvo gera, jaučiausi pakylėta. Teko savanoriauti ir „Maisto banke“ –  išrūšiuoti maisto produktus. Puikiai jaučiuosi, galėdama padėti žmonėms, kuriems reikia pagalbos. Savanorystė – puikus būdas realizuoti save.

Kiek kitokia, bet ne mažiau įkvepiančia patirtimi dalijosi ir II a gimn. klasės mokinė Orinta Pomedienė.

„Pažinojau močiutę, turėjusią keturis sūnus. Ją, aklą ir sunkiai vaikščiojančią, prižiūrėjo jauniausiasis. Kiti trys iškeliavo kas kur: į Ameriką, Angliją, Airiją. Jauniausias sūnus niekur nedirbo, savo šeimos neturėjo, vaikystėje buvo patyręs traumą – apdegė veidą. Tai žeidė sielą, skausmą skandino taurelėje. Bet savo mamos jis niekada neapleido. Visgi šis žmogus mirė... Broliai į laidotuvės negrįžo, nesiteiravo ir kaip mama, kas ją prižiūrės? O priežiūros reikėjo – be fizinių negalių dar ir gyvena 5-ame aukšte. Taip toje istorijoje atsiradau aš. Kas antrą dieną vykstu pas ją, nuvežu maisto, padarau valgyti, patvarkau, ką reikia. Sūnūs jai paskambina, bet tik po kartą per dvejus metus... Mudvi įdomiai pabendraujame, būna, pasišnekame ir po keturias valandas. Nors močiutė klausosi įgarsintų knygų, radijo, bet vis vien pasiilgsta gyvo bendravimo.“

Tokia mokinių patirtis verčia susimąstyti, kiek daug galime padaryti neprašomi ir neskatinami, kiek artimiausioje aplinkoje reikia mūsų rankos, žodžio ar laiko. Akcija „Savanorystė iš namų“ tikimės įkvėpti ir kitus imtis gerųjų darbų bei padėkoti tai nuolat atliekantiems ir prisidedantiems prie kitų laimės. Juk savanoriškas darbas – tai laikas, praturtinantis savanorį ir kitus!

Vitalija Čėsnienė,
būrelio ,,Savanorystė – pagalba sau ir kitiems” vadovė