Pažintis su Lietuvos paukščiais kitaip

2020-11-19

Šiuo metu mūsų mokyklos lietuvių kalbos išlyginamojoje klasėje mokosi 26 kitakalbiai, atvykę iš Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos, Meksikos, Pietų Afrikos, Pakistano, Japonijos, Turkijos, Kanados. Užsieniečiams labai svarbu ne tik išmokti lietuvių kalbą, bet ir susipažinti su mūsų kultūra, istorija, gamta, todėl šiuos lūkesčius siekiama patenkinti pamokose renkantis kuo įvairesnius veiklos būdus ir metodus, vykdant neformaliąją veiklą.

Pažintis su Lietuvos paukščiais vyko pasitelkus Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro iniciatyva parengtą nuotolinę pamoką „Gamtos fotografas: profesija ar pomėgis?“ Pamoka buvo labai įdomi ir naudinga: lektorius Boris Belchev supažindino su įrangos, reikalingos norint kokybiškai fotografuoti gamtą, galimybėmis, supažindino su gamtos fotografijos kompozicijų rūšimis, šios profesijos žmonių etikos kodeksu. Mėgstamiausias šio gamtos fotografo, ornitologo, gamtos gido, fotografavimo objektas yra paukščiai, todėl jis labai vaizdingai ir išsamiai supažindino su Lietuvoje gyvenančių paukščių rūšimis, parodė daug įdomių fotografijų.

Labai svarbus faktas buvo tai, kad šis lektorius nėra lietuvis. Jis yra bulgaras, trylika metų gyvenantis Lietuvoje. Visus labai nustebino ir įkvėpė pavyzdys, kaip tobulai užsienietis gali kalbėti lietuviškai. Taip pat gilų įspūdį padarė jo meilė ir pagarba Lietuvai, prisirišimas prie Pamario krašto.

Pamario kraštas, beje, daliai mūsų besimokančiųjų yra jau pažinta Lietuvos dalis, nes šią vasarą (liepos 21–22 d.) kartu lankėmės Drevernoje, Kintuose, Mingėje, Nidoje. Pirmoji pažintis su Lietuvos paukščiais, lietuviškais jų pavadinimais įvyko Ventės Rago ornitologijos muziejuje. Pamokos metu ekskursijoje dalyvavę užsieniečiai pasidalijo savo įspūdžiais, ten padarytų nuotraukų pristatymu.

Įvairių mokymo formų ir metodų derinimas padeda įdomiau mokytis, lengviau išmokti, padeda formuoti bendrąsias kompetencijas, ugdyti pasitikėjimą savimi, tikėti sėkme.

Veronika Bekerienė,
lietuvių kalbos mokytoja