Svečiavosi poetė

Jūs esate čia

Naujiena

2021-05-05

Gegužės penktąją mokyklos bendruomenė rinkosi paminėti Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, pradėti renginių ciklą, skirtą suaugusiųjų švietimo Šiauliuose šimtmečiui.

Ypatinga renginio viešnia – Kristina Jankūnienė, mūsų mokyklos dainos autorė, 2007 metų abiturientė, poetė, neseniai išleidusi pirmąją savo poezijos knygą „Paribiais”. Kristina papasakojo savo mokymosi istoriją, pasidžiaugė, kad po beveik dešimties metų mokymosi pertraukos ryžosi įgyti vidurinį išsilavinimą (įgijusi tuomet devynių klasių pagrindinį išsilavinimą ji profesinio rengimo centre mokėsi siuvėjos amato, dirbo siuvėja), mokytojų padedama įveikė programų skirtumus, ėmė labiau pasitikėti savimi, kelti aukštesnius mokymosi tikslus, taigi įgijusi vidurinį išsilavinimą įstojo į Šiaulių universitetą studijuoti socialinės pedagogikos. Maždaug prieš dešimt metų ji pajuto turinti galios kurti, vienas po kito ėmė gimti eilėraščiai, kuriuos iš pradžių drįsdavo rodyti tik savo artimiems žmonėms. Sulaukusi paskatinimo, pripažinimo, ėmė dalyvauti poezijos skaitymuose, konkursuose, kuriuose buvo puikiai vertinama, eilėraščiai buvo publikuojami spaudoje, almanachuose. Talentas skleidėsi, ir po dešimties metų pasirodė pirmoji poezijos knyga.

Vakaro metu mokyklos mokiniai skaitė ir analizavo Kristinos eilėraščius, pateikė daugybę klausimų apie tai, kaip gimsta eilėraštis, jo pavadinimas, kas įkvepia kurti, kiek eilėraščio žmoguje yra pačios poetės, ką išgyvena poetas, kai girdi analizuojamus savo eilėraščius.

Reikšminga, kad vakare dalyvavo ir Kelmės profesinio rengimo centro lietuvių kalbos mokytoja, poetė, kūrėjų klubo „Be rėmų” įkūrėja Dalia Griškevičienė, kuriai dedikuotas ne vienas Kristinos eilėraštis. Gerbiama Dalia pasidalino įžvalgomis apie jaunosios poetės kūrybą, paaiškino, iš kur yra atėję tam tikri įvaizdžiai, metaforos. Įdomu buvo patirti dviejų poečių sielos bendrystę, kuri paaiškina Kristinos Jankūnienės eilėraščio „Jei leisi” eilutes: „Ir, jei tik leisi, / Tavo pėdom seksiu / Gilia rasota / Rudenine bryde.“

Ypatingą nuotaiką vakarui suteikė išlyginamosios lietuvių kalbos klasės mokinio Nikolay Zaytsev atliekami muzikiniai kūriniai.  Nikolay yra atvykęs iš Sankt Peterburgo, jau kelerius metus gyvena Šiauliuose, uoliai mokosi lietuvių kalbos, jaučia jai ypatingą pagarbą, taip pat domisi lietuvių kultūra. Jis ne tik padainavo lietuviškai, bet ir labai raiškiai perskaitė Kristinos Jankūnienės eilėraštį „Išėjusi mūza”.

Šis vakaras ne tik leido atverti širdis poezijai, dainai, bet ir parodė mūsų mokyklos bendruomeniškumą, sutelktį, stiprybę, savitumą. Čia bendraujama ir bendradarbiaujama, išnyksta amžiaus ribos, tautinės skirtybės, visi esame vienijami idėjų: „Mokytis niekada nevėlu!”, „Mokytis vertas kiekvienas!”, „Mokytis visą gyvenimą!”

Džiaugiamės Kristinos ištartais žodžiais: „Į mokyklą visuomet gera sugrįžti.“ Ir mes visuomet laukiame sugrįžtančių savo mokinių, kad jų sėkmės istorijos įkvėptų tuos, kurie dabar sėdi mokyklos suole.

Po renginio mokiniai pasidalijo savo mintimis:

„Šiandien vyko renginys, skirtas poezijai, poetė pristatė savo kurtus eilėraščius. Jie trumpi, bet įspūdingi, buvo galima „pakratyti” savo minčių aruodą, nes juose galima atrasti save.” (V. P., III a)

„Renginys labai patiko, vyravo šilta, jauki bendravimo atmosfera. Didžiuojuosi, kad esu mokyklos, kurioje mokėsi ši poetė, mokinė. Poetės eilėraščiai padrąsinantys, įkvepiantys. Juose atsispindi maištaujanti moteris, taip pat moteris – Pelenė. Savo kūryba ji įkvėpė mane, padrąsino eiti savo pasirinktu keliu, parodė, kad viskas mūsų pačių rankose.” (Laura Burkienė, III a)

„Malonu, kad teko susipažinti su poete Kristina Jankūniene. Ji mane paskatino dar labiau tobulėti ir gilintis į grožinę literatūrą. Ačiū mokyklos mokytojams, karantino metu surengusiems poezijos šventę.” (Edita Bagdonienė, III a)

„Mane labai įkvėpė mūsų mokyklos bendruomenės narė poetė Kristina Jankūnienė. Ji suteikė vilties, kad gyvenime viskas įmanoma, savo gyvenimu patvirtino, kad mokytis niekada nebūna vėlu. Džiugu, kad mūsų mokyklos mokiniai gali daug pasiekti gyvenime. Jos eilėraščiai pasirodė labai gilūs, privertė apie daug ką pamąstyti. Pavyzdžiui, apie mus, moteris. Juk iš tiesų galime būti visokios, ne tik tokios, kokias mus kiti nori matyti. Smagu buvo klausytis mūsų mokyklos mokinio kitataučio dainos apie mūsų miestą Šiaulius. Norėtųsi daugiau tokių renginių.” (Vytautė Jakubonienė, III a)

„Jaučiu didelę palaimą ir džiaugsmą, kai artimam, pažįstamam ar netgi svetimam, pirmą kartą sutiktam žmogui kažkas pasiseka. Šiandienos renginys man atnešė nemažai gerų emocijų, šilumos ir peno pamąstymams apie sunkaus darbo „saldžius vaisius”. Prisipažinsiu, nesu iš mėgstančių poeziją... Tačiau esu meno žmogus, todėl puikiai suprantu, ką reiškia kurti ir dalintis savo esybe menine forma. Linkiu kiekvienam nebijoti reikšti save, nesvarbu, ar tai poezija ar kitas menas, svarbu, kad tai teiktų pilnatvės, kaip ir šiandienos knygos autorei – Kristinai Jankūnienei” (Lina Kodiakina, III a)

„Tokie susitikimai plečia socialinį bendravimą. Labiausiai sužavėjo, kad rašytoja baigė Šiaulių suaugusiųjų mokyklą, man tai suteikia daugiau pasitikėjimo savimi. Labai patiko, kai ji skaitė savo eiles, beje, jos labai gražus balsas. Šį renginį pagyvino mūsų mokykloje besimokantis muzikos pasaulio atstovas – gitaros garsai ir dainos leido pasijausti tarsi koncerte pabuvojus. Buvo labai gera ir jauku. Reikės pasinaudoti Kristinos patarimais, kaip rašyti rašinius...” (K. M.)

„Man Kristinos poezija yra labai artima. Skaitydama, radau save. Ji įkvėpė man pasitikėjimo drąsiau kurti eiles. Jau po pirmo susitikimo Kristina mane sužavėjo savo paprastumu. Ji nuoširdžiai papasakojo savo kūrybos istoriją. Iš jos galime daug ko pasimokyti. Mokydamasi Šiaulių suaugusiųjų mokykloje supratau, kad mokytis tikrai niekada nėra per vėlu, nes mokslas suteikia daug žinių, o žmogus įgauna pasitikėjimo. Labai džiaugiuosi, kad įstojau į suaugusiųjų mokyklą ir įgysiu vidurinį išsilavinimą. Renginio metu suvokiau, kaip sunku išmokti lietuvių kalbą: taip smagu ir miela buvo žiūrėti į mokinį Nikolay, kuris gražiai kalba lietuviškai, nors yra atvykęs iš kitos šalies.” (Daiva, IIIb)

„Tokie renginiai labai reikalingi, įdomūs, sujudina visas sielos gelmes, eina iš širdies į širdį! Kristinos poezija tikrai artima kiekvienai patyrusiai, truputį gyvenimo paragavusiai moteriai. Mane jos pavyzdys labai motyvuoja! Motyvuoja ir Nikolay pavyzdys. Jeigu kitatautis galėjo išmokti taip gražiai, taisyklingai kalbėti lietuviškai, galime visko išmokti ir mes!” (Laura, III b)

Veronika Bekerienė,
lietuvių kalbos mokytoja

APIE MUS

Mokyklos teisinė forma – biudžetinė įstaiga.

Kodas Juridinių asmenų registre – 190527334.

Mokyklos pagrindinė paskirtis – gimnazijos tipo
suaugusiųjų gimnazija.

Kita mokyklos paskirtis – gimnazijos tipo tardymo izoliatoriaus ir pataisos įstaigos suaugusiųjų mokykla.

Raštinės darbo laikas

Pirmadieniais 9.00–19.00

Antradieniais 9.00–19.00

Trečiadieniais 9.00–19.00

Ketvirtadieniais 9.00–19.00

Penktadieniais 9.00–16.00

SUSISIEKITE SU MUMIS

  • Adresas: Žemaitės g. 83 A, Šiauliai
  • Telefono numeris: (8 41) 52 39 58
  • Fakso numeris: (8 41) 52 39 56
  • El. pašto adresas: suaugusiuju@smail.lt

INFORMACIJOS RODYKLĖ

© 2015 Dipolis.com